Haber

Türkçe Dersine Nasıl Çalışmalıyız? Türkçe Dersine Hangi Youtube Kanalından Çalışmalıyız?

Merhaba Öğrenci Notu sitesi ziyaretçileri. Bu yazımda sizlere 2020 yılında gerçekleşecek olan üniversite sınavı içerisinde bulunan Türkçe dersi için çalışma taktikleri vereceğim. Aynı zaman da bu taktiklerin yanı sıra sizlere Türkçe dersi için Youtube kanalı önerisi yapacağım.

Nasıl Çalışmalıyız?

1- Öğrenme Odaklı Olun!
ogrenmeyi ogrenme motivasyon forbrain - Türkçe Dersine Nasıl Çalışmalıyız? Türkçe Dersine Hangi Youtube Kanalından Çalışmalıyız?Arkadaşlar öncelikle Türkçe dersini ezbere dayalı olarak çalışmamanızı şiddetle öneririm çünkü bir şeyi ezberlediğiniz zaman sınav heyecanıyla unutabilirsiniz ama o şeyi öğrenirseniz istediğiniz kadar heyecan yapın unutmazsınız. İlk tavsiyem öğrenme odaklı olun.

2- Birinden Dinleyin!

etkili dinleme teknikleri - Türkçe Dersine Nasıl Çalışmalıyız? Türkçe Dersine Hangi Youtube Kanalından Çalışmalıyız?Eğer dinleyerek öğrenebilen biriyseniz kesinlikle konuya hakim birinden dinlemeniz sizin için daha avantajlı olacaktır. Eğer çevrenizde size anlatacak birisi yoksa Youtube’da çok iyi hocalar var. Bu konuya da değineceğim.

3- Not Tutun!

not tutmanin faydalari - Türkçe Dersine Nasıl Çalışmalıyız? Türkçe Dersine Hangi Youtube Kanalından Çalışmalıyız?Not tutmak, test çözmek ve bir konuyu dinlemek kadar önemlidir. Bir konuyu bir kez dinlemek yetmez! Konu tekrarı yapmalısınız, konu tekrarı için de bu notlara ihtiyacınız olacak. Not tutarsanız ve bu notlara düzenli şekilde göz atarsanız, test çözerseniz başarılı olabilirsiniz.

4- Farklı Kaynaklardan Test Çözmeyi Unutma!

Kaynaklarınızda seviyeler belirleyin. Eğer çalışmaya en baştan başlamak istiyorsanız kolay seviye bir kaynakla başlayabilirsiniz. Önce konu anlatımı dinleyip, sonrasında kolay seviye, orta seviye ve zor seviye kaynaktan konuyla alakalı test çözerseniz çok yardımcı olur. Kendinize bir de alıştırma kaynak belirleyin. Her konu tekrarında alıştırma kaynağınızdan soru çözerseniz konu aklınıza daha çok kazınır.

5- Türkçe Youtube Kanalları:

1- Önder Hoca
2- Rüştü Hoca
3- Hocalara Geldik

Bu hocaların anlatımı çok güzeldir. Sizin de öneriniz olursa yorum bırakmayı unutmayın.

Kendinize ve başarabileceğinize inanın. Hepinize iyi çalışmalar ve başarılar.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Araç çubuğuna atla