Rehberlik

Sınava Daha Verimli Çalışmak İçin 4 İpucu

1- Erken Kalkın

the stunning scenery of the sunset hd picture - Sınava Daha Verimli Çalışmak İçin 4 İpucuBaşarıya ulaşmak istiyorsanız birçok şeyde fedekarlıkta bulunmalısınız. Uyku bunların başında geliyor. Sabahları okul saatinden 1-2 saat erken uyanarak çalışma programınızı daha verimli hale getirebilirsiniz. Sabah kafanız daha boş olacağından ve etrafta ses olmayacağından zamanla daha verimli çalıştığınızı hissedeceksiniz.

2- Düzenli Paragraf ve Problem Çözün

sinavlarda basarili olmak icin hizli ve dogru test cozme teknikleri 1 - Sınava Daha Verimli Çalışmak İçin 4 İpucu

Günde birer test paragraf ve problem çözmek sizi başarıya yaklaştıracak adımlardandır. Günlük problem ve paragraf çözdükçe geliştiğinizi ve pratiklik kazandığınızı fark edeceksiniz.

3- İşlediğiniz Konuları Günlük Tekrar Edin

2017 05 02 exam prep test taking strategies - Sınava Daha Verimli Çalışmak İçin 4 İpucuYılın başından beri işlediğiniz konuları günlük olarak tekrar etmek unutmanızı engelleyecektir. İşlediğiniz konulardan günlük olarak 5 soru çözmeniz bile unutmamanız için etkili olacaktır.

4- Sıkıldığınızı Hissettiğinizde Ara Verin

 
s da206a1fb586f8ad556f11726b8c4dc3bdbdf5fb - Sınava Daha Verimli Çalışmak İçin 4 İpucu

Ders çalışmak zorlu ve bunaltıcı bir süreçtir. Sıkıldığınızda kendinizi devam etmeye zorlamayın. Ara verin aileniz ya da arkadaşlarınızla konuşun, bulmaca çözün, boyama yapın. Kafanızı dağıtın ve sıkıntınızın geçtiğinde derse geri dönün. Derse geri dönmek zor gelebilir ama mecbur olduğunuzu unutmayın. Sıkı çalışın ancak sosyal hayattan soyutlanmayın. Başarılar!

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Araç çubuğuna atla