Rehberlik

Nasıl ders çalışmalısınız ? Yapmanız gerekenler

Bir çok kişiniz sorunu olan bu konuda sizlere yardımcı olmak isteriz. Verimli ders çalışma için yapmanız gerekenleri öğrenerek nasıl ders çalışmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Hiçbir Zaman Ertelemeyin!

Ders çalışacakken dersi bir sonraki zamana ertelemek büyük bir hatadır. Canınız sıkıldığında dersi ertelemek yerine derse çalışmayı deneyin emin olun sıkıntılarınız çalıştıkça geçecektir. Dersi ertelediğinizde bir sonraki seferde erteleyebilirsiniz bu şekilde o dersi hiçbir zaman çalışamazsınız. Kendinizi zorlayın demiyoruz fakat çalışmayı denemelisiniz.

Not Tutun

Bazı kişiler derste not tutmayıp arkadaşlarından sınav zamanlarında ders notu alıp çalışmayı deniyor bu şekilde maalesef bir yere ulaşamazsınız bu yüzden kendi notunuzu tutun ve sınava en doğru zamanda kendi notlarınızla çalışın.

Tekrar Edin

Tuttuğunuz notları bir çantaya koyup o çantayı bir daha açmazsanız bir anlamı kalmaz. Notları zamanlı olarak bir program eşliğinde tekrar etmelisiniz bizim önerimiz işlediğiniz dersi günü gününe tekrar edin çünkü beyin bilgileri sıcak olarak tutamaz bir yerden sonra o bilgiler uçup gider ama tekrar edildiğinde uzun süreli olarak beyniniz bilgileri saklar.

Sorulardan kaçmayın

Sürekli olarak anlamadığınız yerleri öğretmeninize sormanız sizin için yararlı olacaktır bundan korkmanıza gerek yok öğretmeniniz siz anlayana kadar anlatmak ile yükümlüdür.

Hatalarınızı gözden geçirin 

Sürekli olarak yaptığınız yanlışları analiz edin yanlış yaptığınız soruları geçmeyin sürekli geri dönün ve yanlış yaptığınız soruları inceleyin yanlışlar sizi doğruya ulaştıracaktır.

Kendinizi kandırmayın

Malum günümüz teknolojisi nedeniyle sizi meşgul edecek bir çok alet ortaya çıktı telefon, bilgisayar vb aletlerden uzak durmalısınız mümkünde bilgisayarınızı kaldırın akıllı telefonunuzu tuşlu bir telefon ile değiştirin bu size büyük anlamda katkı sağlayacaktır.

indir 1 300x168 - Nasıl ders çalışmalısınız ? Yapmanız gerekenler

Odaklanın 

Çalıştığınız derse odaklanmanız o dersi anlamanız demektir unutmayın kimse farklı değildir eğer gerekli ilgiyi gösterirseniz başarılı olmanız için hiçbir engel yoktur.

Vazgeçmeyin

Sabırlı olun ve gittiğiniz yolda geri adım atmayın hırslı olun ve kazanmak istediğiniz hedefi düşünün bunun için her gün daha çok isteyin büyük hedefler gözünüzü korkutmasın. Ve olabildiğince olumlu düşünün olumsuz düşünmek sizi olumsuzluğa iter.

Ders çalışma ortamınıza dikkat edin

Önemli konulardan biride ders çalışma ortamınızdır bu konuda sizler için detaylı olarak bilgi verdik makalemizi okumak isterseniz bu adresten ulaşabilirsiniz:
DERS ÇALIŞMA ORTAMI NASIL OLMALIDIR?
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Araç çubuğuna atla